Безпека дитини на дорозі

Вирушаючи з малюком на прогулянку, міцно тримайте його за ручку. Заздалегідь учіть дитину правил дорожнього руху — переходити дорогу в безпечному місці — і пояснюйте, чому ви зупинилися й дивитеся по боках, перш ніж переходити вулицю. Не підпускайте маленьку дитину одну до дороги і тим більше — не випускайте її на дорогу.

Навчайте дитину правил безпеки з раннього віку. Уже дво-трирічній дитині можна показувати «зелену» та «червону» людину на пішохідному світлофорі й пояснювати, чим вони відрізняються.

Варто врахувати, що до 4 років дитина не здатна зрозуміти й запам'ятати все, що їй розповідають про заходи безпеки. Важливо формувати в дитини конкретні дії безпечної поведінки:

- дитина має виходити з будинку тільки в супроводі дорослого й завжди бути в полі зору;

- триматися подалі від місць, де їздять машини;

- ходити тільки тротуаром, ніколи не переступаючи лінію бордюру;

- не н вискакувати на дорогу слідом за приятелем, м'ячиком або собакою;

- розрізняти машини екстреної допомоги, для яких існують особливі правила, упізнавати їх за сигналом.

До категорії підвищеного ризику належать діти від 5 до 8 років. Ці діти енергійні, прагнуть до самостійності, але ще не в змозі забезпечити власну безпеку.

Багато чинників заважають дитині адекватно реагувати на небезпеку:

- маленький зріст обмежує огляд, дитину важче помітити;

- діти ще не вміють ефективно використовувати бічний зір;

- до 12 років дитина важко визначає, звідки лунає звук, і при сигналі машини може піти неправильно;

- дитяча поведінка часто непередбачувана;

- дитина впевнена, якщо вона бачить машину, то і водій її помітив

До 7 років у дітей ще немає достатнього досвіду, щоб оцінити реальні розміри машин і відстань до них; дуже важко оцінити швидкість машини — навіть багато дорослих помиляються.

Безпека пішоха, насамперед, залежить від рівня його знань правил дорожнього руху!