Лялька "Кубушка-травниця" - берегиня і втішниця


Майстер-клас з виготовлення ляльки-мотанки "Кубушка-травниця" для педагогів було нещодавно проведено у ДНЗ "Вербиченька". Ознайомлювала з розмаїттям народних та авторських ляльок майстриня пані Валентина. Педагоги змогли дізнатись про призначення та особливості виготовлення ляльок-оберегів, які здавна супроводжували  українську родину на всіх її етапах розвитку; мали можливість власноруч виготовити саме свою ляльку-травницю. Адже люди здавна помітили, що будь-яка лялька, виготовлена власними руками, обов'язково несе в собі думки та бажання того, хто її зробив.


Лялька "Травниця-кубушка"прийшла до нас з глибини століть і несе в собі досвід та силу багатьох поколінь наших пращурів. У давнину предки використовували її для очищення повітря в домівках, профілактики захворювань.

   

Вони вірили, що така лялька допоможе зцілитися від хвороб, захистить від злих духів. Її ставили в місцях, де застоюється повітря, підвішували над колискою маленької дитини, над ліжком хворої людини. Після одужання ляльку обов'язково спалювали, щоб  знищити хворобу та негатив, який від неї лишився.

     

Ця лялька - оберіг на здоров'я, радість та вдачу. Від неї віє теплом, як від турботливої господині, вона - добра втішниця.

Значення ляльки змінюється в залежності від того, яка ароматична трава (м'ята, материнка, лаванда, звіробій, ромашка) знаходиться в середині. А насиченість аромату можна змінити пом'явши ляльку в руках. Кубишка-травниця може використовуватись як оберіг для дому, чудовий подарунок для рідних  і просто як ігрова лялька.