Роль книги у національно-патріотичному вихованні дітей дошкільного віку

07.11.2017р.

"Книга - це духовний заповіт одного покоління іншому, одне з найважливіших джерел радості мислення, людської гідності. Тільки читання відкриває перед людиною розкіш інтелектуального життя" - говорив В.О.Сухомлинський.  Дійсно, сила книги безмежна, а її роль у вихованні підростаючого покоління - неоціненна.

Словами такого змісту розпочали педагоги засідання методичного об'єднання вихователів ДНЗ міста з соціально-комунікативного розвитку дошкільників  з теми "Роль книги в національно-патріотичному вихованні дітей дошкільного віку" .

Вихователь Буяновська О.А.  спільно з гостею, письменницею Оленою Медведєвою, провели бінарне заняття "Моє рідне місто в книжках". Малята презентували власні книги "Я люблю Рівне", із захопленням познайомились з істинним шедевром, який створила Олена Анатоліївна - "Вишитий "Кобзар", спілкувались з письменницею щодо сюжету її книги "Кольорові равлики". Саме в цій книзі О.А.Медведєвої  в цікавій та доступній формі розповідається про кольори прапора м.Рівне. Діти віртуально подорожували по визначних місцях нашого міста, створювали закладки для книжок зі стрічок тих кольорів, які є на прапорі нашого міста.

Вихователь Калашнік Р.В. провела заняття "Книга вчить як на світі жить", де разом з вихованцями пригадала історію виникнення книг, організувала інтерактивну взаємодію дітей та гостей закладу (гра "Пантоміма", "Журналіст"). Діти з великим інтересом слухали розповідь гостя закладу - воїна АТО, якому по завершенню заняття вони подарували книгу-оберіг з найщирішими побажаннями.

Варто відзначити, що своїм досвідом педагоги ДНЗ №28 ділились не лише з колегами - вихователями дошкільних закладів нашого міста, але й зі студентами Рівненського економіко-гуманітарного  та інженерного коледжу.