Раціональне харчування дітей

До трьох років харчування дитини вважається перехідним. Тобто дитина поступово призвичаюється до їжі дорослої людини. Чимало батьків намагаються якнайшвидше привчити дитину до загального столу і до тих страв, які їдять самі. Але це не правильно. Травна система дитина готова до перетравлювання дорослої їжі приблизно в 7 років.

Раціональне харчування - це правильно організовуване своєчасне постачання організму поживної їжі, що містить оптимальну кількість різних харчових речовин, які необхідні для життя, росту і розвитку організму.

Раціональне харчування базується на таких законах:

1. Закон відповідності енерговитрат організму енергомісткості раціону.

2. Закон відповідності хімічного складу раціону фізіологічним потребам організму.

3. Закон збалансованості.

4. Закон розподілу їжі.

5. Закон адекватності.

6. Закон естетичного задоволення.

7. Закон санітарної доброякісності та безпеки їжі.

Харчування дітей від 1,5-3 р.

До трьох років дитина має харчуватись не менше чотирьох разів на день. Якщо просить частіше, не забороняйте між основними прийомами їжі з'їсти яблучко, печиво або випити соку.

Правило, якого рекомендують дотримуватись: чотириразове харчування з загальним об'ємом до 1300-1400мл. Розмаїття блюд збагачується. Можна готувати різноманітні борщі, розсольники, використовувати негострі соуси і приправи. Об'єм молока в добовому раціоні повинен становити  до 600-650 мл. Можна давати яйця, домашній сир, молоко, кефір, каші, хліб та булочки.

Харчування дітей від 3 до 7 р.

Правило, якого рекомендують дотримуватись: Чотириразове харчування з добовим  об'ємом до 1800мл. Сніданок включає до 23%Ккал, обід - 35-40%Ккал, полуденок - 10%Ккал, вечеря - 20-25%Ккал. В меню можна включати солені і гострі приправи. Дозволяють смажену картоплю, гуляш. Кількість білка в добовому раціоні повинно сягати 63-65% - у дітей 3-5р. і 80%  у дітей 7. Аналогічно і кількість  жирів, вуглеводів - до 230-320 в залежності від вікудитини, калорійність - до 2300 Ккал. Можна давати домашній сир, сметану, яйця, хліб з маслом, булочки, молоко і квасне молоко, фрукти, різні овочі.

Співвідношення тваринних білків:

- від 1 до 3 років - 75% тваринних білків;

- від 4 до 6 років - 65% тваринних білків;

- від 7 років і старші - 50% тваринних білків.

Найкраще на сніданок давати молочну кашу: гречану, рисову або вівсяну. Якщо Ваш малюк не дуже любить молочні продукти, давайте на сніданок овочеве пюре (картопля, морква, бурячок, цибуля, петрушка).

На обід щодня дитина традиційно має їсти першу, другу та третю страви. М'ясо краще давати лише в обід з гарніром - картоплею, капустою чи кашею.Бажано, щоб дитина щодня їла м'ясо або рибу, можна чергувати ці продукти через день.

Між обідом і вечерею - полуденок. Запропонуйте дитині склянку молока, кефіру або соку з печивом чи булочкою.

Якщо на сніданок була каша, то на вечерю дайте овочеве пюре, і навпаки. Увечері до пюре чи каші можна  додати варене яйце, потім домашній сир з кефіром.

Пам'ятайте: Їжа має  бути смачною і гарною!