Робота консультативного пункту

для батьків або осіб, які їх замінюють, і дітей,

які виховуються в умовах сім'ї,

на базі дошкільного навчального закладу

Сучасні батьки, з одного боку, досить освічені люди, а з іншого - мало інформовані з питань педагогіки, психології та фізіології. Інформацію про виховання дітей вони отримують з різних джерел (інтернет, періодичні видання, теле- та радіопердачі). Але віднайти у цій масі інформації відповідь на своє конкретне запитання малоймовірно.

У докільному навчальному закладі компетентні фахівці спостерігають за розвитком дітей, тримають зв'язок з батьками і надають необхідну консультативну допомогу.

Організація роботи Консультативного центру передбачає тісну взаємодію різних фахівців: вихователів, практичного психолога, медичної сестри, вихователя-методиста, логопеда, фізінструктора та інших. Консультувати батьків вони можуть як окремо, так і разом. Це залежить від запиту батьків, складності проблеми, з якою вони звернулися, від особливостей розвитку дитини.

Консультування батьків і робота з дітьми здійснюються як індивідуально, так і підгрупами. Діти мають можливість взаємодіяти з однолітками, а батьки - побачити, що вони не самі зі своїми проблемами і тривогами, дізнатися про способи розв'язання таких проблем.