Фізіологічні зміни дитини шостого  року життя

Дитина-дошкільник. Давайте проаналізуємо особливості фізіологічного розвитку дитини 5-6 років.

В даний віковий період усі органи і системи дитини розвиваються й дозрівають неодночасно. Щомісяця вага дитини в середньому збільшується на 200г, а зріст – на 0,5см. Уже добре розвинені великі м’язи, але в довгих кістках ніг і рук тільки починається окостеніння. Дитина виконує складні фізичні рухи, але ще зовсім не готова до виконання дрібних, точних і координованих рухів пальців рук.

В даний період дуже чутливий до деформації хребет. Найменші порушення обмінних процесів у хрящовій тканині хребта призводять до органічних змін, викликаючи такі захворювання, як сколіоз, плоскостопість.

Діти за своєю фізіологією дихають частіше, ніж дорослі. Тому надзвичайно важливим для їхнього розвитку і працездатності є рух та свіже повітря як вдома, так і в дошкільному закладі, а надалі і у школі. Це і ранкова гімнастика, і рухливі ігри, заняття спортом, загальні сімейні захоплення, пов’язані з різними фізичними навантаженнями: прогулянки на велосипедах, на лижах, ковзанах, плавання. Усе це зміцнює та загартовує організм дитини, тренує серцево-судинну й дихальну системи; відбувається активний розвиток координації рухів, зміцнюється нервова система, формується постава і повноцінна ступня.

Нервова система дітей шостого року життя дуже вразлива, і тому для врівноваженої взаємодії процесів збудження й гальмування потрібно подбати про раціональну зміну навантаження та спокою, напруження і розрядки в діяльності дитини.

Пам’ятайте, що нормальний фізичний розвиток дитини має величезне значення для формування її особистості.