Привчаймо дітей до порядку

Протягом дня діти граються вдома різними іграшками, постійно переключаючись з одних на інші. Тож наприкінці дня дитяча кімната завичай схожа на іграшковий склад, через який пронісся буревій. А прибирати безлад доводиться частіше за все мамі чи тату. Адже дитина любить гратись іграшками, а не прибирати їх.  Пропонуємо кілька порад, які допоможуть організувати прибирання іграшок разом з малям і сприятимуть розвитку мислення, уваги:

- Організуйте захопливу гру, за правилами якої дитина має збирати іграшки; запропонуйте малюку стати чарівником чи надзвичайно сильним героєм, який може піднімати одночасно декілька іграшок.

- Не скупіться на добрі слова. Заохочуйте дитину за її старання. Навіть якщо вона не сама збирає іграшки, а допомагає вам.

- Запропонуйте дитині збирати іграшки в певному порядку чи в різні коробки за якоюсь ознакою: кольором, призначенням, розміром. Можна запропонувати поразувати, скільки іграшок в кожній групі та порівняти, яких іграшок більше, менше. Працюючи та граючись, ваш малюк буде легко засвоювати математичні дії.

- Розміщуйте іграшки в доступних для дитини місцях, аби їх було зручніше прибирати. Добре, якщо ви зможете дитині запропонувати декілька місць, а вона сама обере, де їй зручніше.

- Не змушуйте cкладати іграшки, пригрозивши, що викинете їх. Інколи краще відкласти прибирання, помітивши, що дитина стомилась чи погано себе почуває.

- Привчайте дитину до прибирання іграшок.  Малюк має сприймати цей процес, як звичний та обов'язковий. Сстематичне прибирання іграшок після гри поступово перетвориться на корисну звичку.

- Показуйте власний приклад. Стежте за чистотою та порядком у домі і час від часу наголошуйуте на тому, як приємно і затишно, коли скрізь чисто і речі на своїх місцях.

Дотримуючись простих правил, ви перетворите прибирання іграшок на корисне та захопливе заняття для дитини і виховаєте маленького помічника чи помічницю, які із задоволенням будуть допомагати вам підтримувати порядок у домі!