Допоможіть дитині знайти друзів


Насамперед, батькам важливо пам'ятати, що труднощі дитини в спілкуванні - це не дрібниці, на які можна не звертати увагу.

Діти, які з труднощами знаходять спільну мову з однолітками, часто стають вигнанцями в дитячому колективі. В подальшому це може призвести до розвитку в них різних психологічних проблем.


Учіть дитину навичкам спілкування = Навчившись знайомитись, дитина набагато легше зможе налагоджувати контакти з однолітками в дитячому садку, а в подальшому і в школі. Частіше за все, достатньо знати декілька висловів, які допомагають почати спілкування. Буває, що дитина не може влитись в загальну гру, і не знає, що можна сказати: "Привіт, я - Олеся. А тебе як звати? Давай пограємо?" чи "Привіт, мене звати Сергій. Можна пограти з вами?" Без сумніву, малюку стануть в пригоді і загально вживані слова ввічливості. 

Формуйте позитивне світосприйняття = Намагайтесь формувати в дитини позитивне ставлення до себе та до оточуючих. Важливо пояснити малюку, чому варто бути доброзичливим і ввічливим по відношенню до інших, розповісти, що в колективі поважають дружелюбних та позитивних людей.

Розвивайте дитину фізично = Для малюка важливим є не тільки інтелектуальний, але й фізичний розвиток.  Діти, які добре володіють своїм тілом, як правило, впевнені у собі, у своїх силах, і позитивно сприймаються більшістю однолітків. 

Створюйте умови для спілкування з однолітками = Дитині корисно частіше контактувати з однолітками, щоб набути навичок ефективного спілкування. 

Виховуйте особистим прикладом = Розкажіть про випадки зі свого дитинства, як ви діяли в тій чи іншій ситуації. Іншими словами - діліться досвідом, а не нав'язуйте його. Діти беруть приклад, в основному, зі своїх батьків, тому таке спілкування буде їм буже корисним!