До якого віку потрібно грати з дітьми?

В будь-якому віці гра для дитини є одним із основних способів пізнання світу. В процесі гри діти отримують знання про предмети та їх властивості, вчаться з ними взаємодіяти.

Від народження до двох років

На думку спеціалістів, ігри з дітьми до двох років виконують не лише пізнавальну  та розважальну функції, але й сприяють  емоційній близькості батьків та дітей. В перші роки життя дитині дуже важливо, щоб мама і тато були поряд. Це дозволяє відчувати себе у безпеці. Відсутність контакту з батьками може викликати у маленько дитини стрес і тривогу. Тому в цей період надзвичайно важливо проводити з малюком якомога більше часу.

Від двох до трьох років

В цей період важливо вчити дитину грати певний час самостійно. Підберіть  для дитини такі іграшки, якими вона зможе грати без допомоги дорослих. Робити це слід не лише тому, що вміння малюка розважати себе  дає можливість батькам займатись своїми справами, але, головним чином, тому, що це корисно самій дитині. В процесі гри малюк вчиться маніпулювати предметами, придумує різноманітні ігри, а також оволодіває навичками, необхідними для навчання і подальшого розвитку. рекомендації батькам дітей цього віку: заохочуйте дитину, якщо під час самостійної гри вона наслідує дії дорослих: збирає іграшки, миє дитячий посуд, одягає чи зачісує ляльку. Коли батьки хвалять дитину і підтримують її починання, вона розуміє, що її дії схвалюються. Ще один важливий момент - тату і мамі важливо пам'ятати про відчуття міри, щоб розуміти, скільки часу х маля може бути без активного втручання дорослих.

З трьох до шести років

У віці з трьох д шести років період "маленької дитини" завершується, поступаючись місцем новому, більш серйозному періоду підготовки до школи. Якщо в 3-4 роки дитячі ігри були наслідуванням сімейних та побутових сюжетів, містили в собі, в основному, предметні дії (годування ляльки, побудова будинку із кубиків тощо), то в 5-6 років, в міру дорослішання та освоєння нового, дитина починаєзвертати увагу та стосунки, придумує сюжети, де добро перемагає зло. Дорослі можуть задіяти весь спектр спільних ігор, починаючи з розвивальних і закінчуючи спортивними. Можуть  пригадати ігри, в які самі колись грали.  Спільна гра з дитиною допомагає зберегти довірливі стосунки і дає їй  можливість почувати себе потрібною та значимою.